Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Jedlina - Zdrój - miasto wielu wydarzeń

Nowe atrakcje dla aktywnych!

Opublikowano: 02.07.2018

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju powstaje nowa instalacja dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Będzie to nowoczesny pumptrack - specjalnie przygotowany, posiadający wiele muld, niewielki tor w formie pętli, przeznaczony głównie dla rowerzystów i rolkarzy.

Budowa pumptracka odbywa się w ramach zadania o nazwie „Modernizacji Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju”. Projekt ten zakłada zagospodarowanie terenu wokół istniejącego Skateparku poprzez budowę rowerowego toru przeszkód, budowę urządzeń do ćwiczeń typu street workout, CrossFit, ustawienie rzeźby multimedialnej oraz budowę zadaszenia nad częścią trybun w obrębie boiska do piłki nożnej. Głównym celem zadania jest poszerzenie ogólnodostępnych usług dla ludności w zakresie szeroko rozumianej rekreacji w oparciu o lokalne zasoby i jeszcze większe uatrakcyjnienie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” w Jedlinie-Zdroju. Zakończenie prac planowane jest na dzień 31 sierpnia.

Na realizację tego zadania Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości przeszło 240 tysięcy złotych w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie „Budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”. Ta innowacyjna inwestycja z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia jedlińskiego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i zwiększenia liczby odwiedzających nas turystów, a mieszkańcom da możliwość korzystania z dodatkowej formy aktywności fizycznej.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja