Prace na linii kolejowej 285 idą pełną parą. | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności Prace na linii kolejowej 285 idą...

Aktualności

Prace na linii kolejowej 285 idą pełną parą.

Prace na linii kolejowej 285 idą pełną parą.

opublikowano: 04.11.2019 Na zabytkowej, niezwykle malowniczej, najpiękniej położonej linii kolejowej w Polsce – linii 285 trwają bardzo intensywne prace rewitalizacyjne.
Po zakończeniu prac, za około dwa lata będzie można przejechać szynobusem lub pociągiem turystycznym z Jedliny-Zdroju do Świdnicy Kraszowic. Warto przypomnieć, że zabytkowa linia kolejowa nr 285 została zamknięta w 2004 roku. W ramach zaplanowanych prac rewitalizacji i odnowieniu podlegać będą nie tylko same tory, ale również liczne obiekty inżynieryjne, znajdujące się na tej trasie. Takich obiektów – przepustów, murów oporowych, mostów i wiaduktów jest w sumie aż 110.
 
Należy podkreślić, że w naszym mieście powstanie przystanek kolejowy. Będzie on zlokalizowany przy ulicy Chopina - nieopodal centrum przesiadkowego, znajdującego się przy Placu Zwycięstwa. W 2021 roku rozkład jazdy ulegnie zmianie i będzie można podróżować z Jedliny-Zdroju do stacji Świdnica Kraszowice. Jak mówił Leszek Orpel – Burmistrz Jedliny-Zdroju szybki transport publiczny jest przyszłością, a ta inwestycja zdecydowanie zwiększy ruch turystyczny, będzie także bardzo praktyczna do komunikacji dla naszych mieszkańców.
Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez