Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Ascetic w Pałacu W niedzielę (8 sierpnia)

Opublikowano: 06.08.2021

Ascetic w Pałacu W niedzielę (8 sierpnia) zapraszamy na koncert zespołu Ascetic. Będzie to koncert finałowy Strefy Sztuki w Jedlinie-Zdroju (Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka” przy ul. Zamkowej w Jedli-nie-Zdroju, godz. 18).

Ascetic to zespół poszukujący muzycznej głębi i esencji. Spotkania na płaszczyźnie ducha, wspólnej kontemplacji, która dokonuje się poprzez muzykę. Kompozycje grane przez zespół są skrajnie proste i repetytywne, co pozwala muzykom skupić się na wejściu w głęboką muzyczną uważność.

Wśród inspiracji zespołu można wymienić kwartet Johna Coltrane’a, muzykę Hildegardy z Bingen, chorał gregoriański, muzykę amerykańskich minimalistów takich jak Steve Reich czy Terry Riley, a także zespół The Necks. Z żadnego z tych źródeł Ascetic nie czerpie wprost w sensie formalnym czy stylistycznym, lecz posługując się własnym głosem poszukuje ducha zawartego w muzyce wymienionych twórców. Intencją lidera zespołu było stworzenie platformy muzycznej, za pomocą której będzie można wejść w głąb, doświadczyć wspólnoty w poszukiwaniu transcendencji i dzielić się tym z słuchaczami. Ascetic to wspólna droga w tym kierunku.

Mateusz Rybicki – klarnet
Tomasz Kaczmarek – fortepian
Dariusz Ju Ghan – kontrabas
Jan Słowiński – perkusja

Wydarzenie jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwacje za pomocą messenger’a na profilu Grupy Kultura 21. Zapraszamy serdecznie!

kon

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja