Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Nowość w mieście, a nawet w Polsce !!! ,,Clothes sharing – niech ubrania podróżują”

Opublikowano: 14.05.2021

Nadawanie przedmiotom i rzeczom drugiego życia, dzielenia się ich nadmiarem, nabiera ostatnio w Polsce większego znaczenia i popularności. Kilka lat wstecz zainspirowała nas inicjatywa Foodsharingu i powstała pierwsza w powiecie wałbrzyskim lodówka społeczna. Dziś naszym śladem podążają okoliczne miejscowości jak Szczawno-Zdrój czy Wałbrzych. Z przykrością jednak stwierdzamy, że dzielenie się nadmiarem żywności oraz wdrożenie zasady ,,podziel się i poczęstuj” nie przyjęło się w naszej miejscowości. Przestrzeń społeczna była niewykorzystana, a z czasem zaczęła służyć jako miejsce schadzek lokalnych amatorów trunków.

Od dziś nadajemy tej przestrzeni drugie życie, nowy wymiar. Clothes sharing to miejsce gdzie zarówno można oddać odzież jak i wybrać coś ciekawego dla siebie. Chcemy wierzyć, że nasi mieszkańcy potraktują naszą inicjatywę rozsądnie, oddając rzeczy w dobrym stanie, czyste, które będą służyć innym przez kolejne lata. Chcemy też, aby ta przestrzeń nie była traktowana jednostronnie przez mieszkańców, jako miejsce pozbycia się niepotrzebnych  mocno zużytych, zniszczonych, nie nadających się do wtórnego użytku rzeczy. Przypominamy, że temu służy PSZOK bądź kontenery PCK wystawione przy ul. Noworudzkiej.

Zadbajmy o utrzymanie porządku w oddawanej przestrzeni, postarajmy się by odzież była schludnie poukładana bądź rozwieszona. Warto podzielić się również wieszakiem.

Nadmiar odzieży można przekazać pracownikom socjalnym, którzy codziennie będą dbali o uzupełnianie Clothes sparingu.

Clothes sharing to nasza wspólna przestrzeń. Korzystajmy, wymieniajmy, znudzonym ubraniom zginąć nie dajmy.

Clothes sharing znajduje się przy ul. Piastowskiej 11 w Jedlinie-Zdroju.

Życzymy przyjemnego korzystania.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja