Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Nowa Biblioteka i unowocześnione Centrum Kultury

Opublikowano: 01.02.2021

W dniu 1 lutego br. miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnych budynków użyteczności publicznej w Jedlinie-Zdroju. W reżimie sanitarnym Leszek Orpel - Burmistrz Miasta wraz z zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę otwierając nową Bibliotekę Publiczną i zmodernizowane Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

 

W dniu 1 lutego br. miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnych budynków użyteczności publicznej w Jedlinie-Zdroju. W reżimie sanitarnym Leszek Orpel  - Burmistrz Miasta wraz z zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę otwierając nową Bibliotekę Publiczną i zmodernizowane Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju. Swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta Wałbrzycha – dr Roman Szełemej – Lider ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej, dr Mirosław Lubiński – radny Województwa Dolnośląskiego – Przewodniczący Komisji Zdrowia wraz z Pełnomocnikiem Marszałka Województwa. W otwarciu uczestniczyła Maja Drapich – Przewodnicząca Rady Miasta oraz Kierownicy gminnych jednostek, przedstawiciele Klubu Seniora, prasy i pracownicy Centrum Kultury. Po nowych salach oprowadzał nowy gospodarz Pan Wiesław Zalas, który od 1 styczna pełni funkcję Dyrektora Centrum Kultury; nie zabrakło również jego poprzedniczki Pani Marzeny Mroczkowskiej, która nadzorowała wprowadzane zmiany.

Dzisiejsze otwarcie to zwieńczenie  prac adaptacyjno-modernizacyjnych w ramach projektu pn.: „Rozszerzenie oferty kulturalnej i unowocześnienie biblioteki w celu poprawy standardów jakości świadczonych usług w Centrum Kultury”,  który zakładał dwa zadania.

W budynku Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 13, wyremontowane zostały sale dotychczasowej biblioteki mieszczące się na parterze.  Powstały nowoczesne pomieszczenia, które przeznaczone zostaną do prowadzenia zajęć ruchowych i filmowo-teatralnych. Będą one służyć szeroko rozumianej aktywności ruchowej i umysłowej. Planowane jest w nich organizowanie różnego rodzaju zajęć tanecznych (m.in. balet, hip-hop, salsa i inne), zajęcia jogi, tai-chi i wiele innych ciekawych form aktywnego spędzania czasu. Jest także sala konferencyjna na blisko 60 miejsc siedzących. Wyremontowane zostały również toalety i pomieszczenia socjalne.

Drugie zadanie obejmowało adaptację Pawilonu Zdrojowego przy Placu Zdrojowym 4a na nowoczesną bibliotekę, która została wyposażona w nowe meble, sprzęt i urządzenia multimedialne. Czytelnicy w nowych, przestronnych wnętrzach biblioteki i czytelni będą mogli już od dziś, skorzystać przygotowanej oferty, w tym z bardzo wielu nowości wydawniczych zakupionych ze  środków własnych jak i pozyskanych funduszy z Biblioteki Narodowej.  

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Całkowita wartość projektu to kwota ponad 800 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.

 

 

Red. i fot. UM Jedlina-Zdrój

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja