II etap znoszenia ograniczeń | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności II etap znoszenia ograniczeń

Aktualności

II etap znoszenia ograniczeń

II etap znoszenia ograniczeń

opublikowano: 05.05.2020 Od poniedziałku rozpoczął się drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem COVID-19. Otwarte zostały między innymi centra handlowe i hotele. Możliwa jest też rehabilitacja lecznicza.

W ramach drugiego etapu znoszenia ograniczeń otwarte zostały centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, z limitem 1 osoby na 15mkw powierzchni. W centrach handlowych zamknięte pozostają przestrzenie rekreacyjne, miejsca do spożywania posiłków, siłownie i kluby fitness. W weekendy otwarte będą wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.

Zniesiony został zakaz przyjmowania gości przez hotele i pensjonaty. Usługi hotelarskie i noclegowe mogą być teraz świadczone, jednak z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Ograniczona zostaje działalność hotelowych restauracji, a siłownie, baseny i strefy rekreacyjne pozostają zamknięte.

Uchylony został zakaz działalności bibliotek, muzeów, galerii sztuki i podobnych instytucji kultury, jednak będą one otwierane stopniowo, a o terminie ich otwarcia decydować będzie organ prowadzący. Od poniedziałku 4 maja osoby chore mogą już korzystać z rehabilitacji leczniczej.

Od jutra dzieci rodziców którzy pracują będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Po spełnieniu wymogów sanitarnych organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mogą też podjąć decyzję o ograniczeniu liczby dzieci objętych opieką lub decyzję o zamknięciu wszystkich żłobków i przedszkoli na swoim terenie.

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, o zachowaniu dwumetrowej odległości od innych osób, o przestrzeganiu zasad sanitarnych i higienicznych i o nie wychodzeniu z domu bez wyraźnej potrzeby.

Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez